Ubezpieczenia spadochronów

Ubezpieczenia Aktualności Najczęściej zadawane pytania

Spadochroniarstwo to sport dla osób lubiących adrenalinę i piękne widoki. Po krótkim szkoleniu i locie osoba decydująca się na skok szybuje wraz z instruktorem na otwartej czaszy spadochronu. Do takiego skoku dojść może tylko w Certyfikowanych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego w Polsce Ośrodkach Szkolenia Spadochronowego. Pomimo zabezpieczeń takich jak atestowane pasy o wytrzymałości 4 ton, spadochron zapasowy, czy mechanizm automatycznego otwierania czaszy, zdarzają się wypadki podczas skoku ze spadochronem. Dlatego tak ważne jest zapewnienie uczestnikom lotu odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej w trakcie użytkowania spadochronu.

Ubezpieczenia spadochronów

Najczęściej zadawane pytania

Tak, polisa ubezpieczeniowa pomoże Ci w pokryciu ewentualnych roszczeń finansowych jeśli podczas skoku dojdzie do uszkodzenia Twojego zdrowia lub mienia.

Tak, o ile zachowane są wszelkie procedury, a skok odbywa się pod okiem profesjonalistów. Jednak nawet najlepiej przygotowany spadochroniarz nie jest w stanie przewidzieć awarii lub błędu ludzkiego, dlatego warto posiadać odpowiednie dobrane ubezpieczenie.

Aktualności

Skok ze spadochronem

AeroPolisaspadochrony 12.04.2023 14:14

Skok ze spadochronem

Jednym z najbardziej ekscytujących sportów są skoki spadochronowe. Aby zacząć trzeba być odpowiednio przygotowanym. Istotna jest znajomość podstaw tej...

Czytaj więcej

Ubezpieczenie spadochronu

AeroPolisaspadochrony 20.12.2022 10:11

Ubezpieczenie spadochronu

Spadochroniarstwo to pasjonująca aktywność, która przyciąga coraz większą liczbę entuzjastów na całym świecie. Choć spadochroniarstwo może być stosunk...

Czytaj więcej