Ubezpieczenia śmigłowców

Ubezpieczenia Aktualności Najczęściej zadawane pytania

W związku z tym, iż pasażerem śmigłowca może zostać każdy loty tą maszyną są coraz popularniejsze, także jako prezent, nawet dla dziecka. Helikoptery, aby zostać dopuszczone do użytkowania muszą spełnić rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Mimo okresowych przeglądów technicznych, prac serwisowych i nieustannych szkoleń załogi mogą zdarzyć się awarie. Z tego powodu każdy członek załogi powinien mieć zapewnione odpowiednią ochronę ubezpieczeniową na czas lotu śmigłowcem.

Ubezpieczenia śmigłowców

Najczęściej zadawane pytania

Są to manewry statku powietrznego, które polegają na wykonywaniu figur akrobacji lotniczej, zazwyczaj nie stosowanych w zwykłych lotach.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z helikopterem z pewnością warto rozważyć, czy brak doświadczenia w jego pilotowaniu może doprowadzić do uszkodzenia czyjegoś mienia. W sytuacji braku wykupionej polisy OC helikoptera koszty tego rodzaju zdarzeń musisz pokryć samodzielnie. Ochrona ubezpieczeniowa zapewnia pomoc w sytuacji, gdy doprowadzisz do wypadku.

W przypadku pilotowania śmigłowcem nawet drobny błąd może doprowadzić do utraty kontroli i zderzenia z innym przedmiotem lub osobą. Dlatego tym bardziej osoby, które pilotują sprzęt bardziej zaawansowany technologicznie powinny posiadać ubezpieczenie. Dzięki niemu ochroną będą objęte zdarzenia wywołane przez błąd w pilotażu lub usterkę sprzętu.

Aktualności

Wymagania dotyczące ubezpieczeń dla operatorów śmigłowców

AeroPolisasmiglowce 06.04.2023 10:57

Wymagania dotyczące ubezpieczeń dla operatoró...

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pilota śmigłowca gwarantuje pokrycie odpowiedzialności prawnej Ubezpieczonego wobec osób trzecich. Ochroną...

Czytaj więcej

Ubezpieczenie śmigłowca

AeroPolisasmiglowce 24.02.2023 11:45

Ubezpieczenie śmigłowca

Śmigłowiec to złożony i kosztowny środek transportu, który służy do wykonywania różnego rodzaju zadań, takich jak transport osób i towarów, ratownictw...

Czytaj więcej