Ubezpieczenia dronów

Ubezpieczenia Aktualności Najczęściej zadawane pytania

Drony już dawno przestały być postrzegane wyłącznie w kategorii specjalistycznego sprzętu używanego tylko w celach obronnych, czy pomiarowych. Dziś traktowane są raczej jako gadżet, którym posługiwać może się każdy. Jednocześnie rośnie ilość branż, w których znajdują one zastosowanie. Bez względu na to, czy dron, który posiadasz wykorzystywany jest tylko w celach rekreacyjnych, czy też zamierzasz wykorzystać go zarobkowo, warto zapoznać się z ofertą ubezpieczenia drona.

Istnieje kilka rodzajów ubezpieczeń, które mogą obejmować drony, takie jak ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenia sprzętu i ubezpieczenia na wypadek kradzieży lub uszkodzenia. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest szczególnie ważne dla pilotów dronów, ponieważ może chronić ich przed kosztami związanymi z szkodami osobistymi lub materialnymi, które mogą zostać spowodowane przez drona podczas lotu. Ubezpieczenie sprzętu może chronić drona przed uszkodzeniami spowodowanymi przez awarie techniczne lub zdarzenia losowe, takie jak uderzenie w drzewo lub inne przeszkody podczas lotu.

W każdym przypadku, piloci dronów powinni przestrzegać wszelkich przepisów i regulacji dotyczących używania dronów oraz zakresu ubezpieczeń. Ubezpieczenie drona może pomóc w ochronie samego sprzętu, innych osób, a także mienia, ale należy pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo podczas korzystania z bezzałogowca.

Ubezpieczenia dronów

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z dronem z pewnością warto rozważyć, czy brak doświadczenia w jego pilotowaniu może doprowadzić do uszkodzenia czyjegoś mienia. W sytuacji braku wykupionej polisy OC pilota drona koszty tego rodzaju zdarzeń musisz pokryć samodzielnie. Ochrona ubezpieczeniowa zapewnia pomoc w sytuacji, gdy Twój sprzęt doprowadził do wypadku.

Ochroną objęta jest odpowiedzialność cywilna pilota drona, który wykonuje operacje systemu bezzałogowego statku powietrznego w kategorii otwartej lub szczególnej.

Do wyboru masz ochronę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej lub na terytorium całego świata (z wyłączeniem USA, Japonii i Kanady).

Nie. Ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje odpowiedzialności cywilnej pilota bezzałogowego statku powietrznego, wykonującego operacje systemu bezzałogowego statku powietrznego w kategorii „certyfikowanej”.

Początek ochrony wyznacza data oznaczona w dokumencie będącym potwierdzeniem zawarcia umowy ubezpieczenia.

Aktualności

OC pilota drona. By bezpiecznie i odpowiedzialnie latać

Wienerdrony 11.09.2023 14:19

OC pilota drona. By bezpiecznie i odpowiedzia...

Kiedyś traktowano je jak zabawki i ciekawostkę, dziś drony to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi nowego przemysłu. Coraz więcej osób wykorzy...

Czytaj więcej

Wymogi dotyczące latania dronem za granicą

AeroPolisadrony 29.05.2023 09:49

Wymogi dotyczące latania dronem za granicą

AeroPolisa.PL to ochrona także za granicą. Dzięki nam możesz bezpiecznie posługiwać się swoim dronem w dowolnym miejscu świata, z zastrzeżeniem wyłącz...

Czytaj więcej

Mój dron spowodował wypadek, co robić?

AeroPolisadrony 04.05.2023 14:52

Mój dron spowodował wypadek, co robić?

To pytanie wyszukiwarce zadaje wiele osób, co pokazuje, że wypadki z użyciem drona nie są rzadkością. Nie każdy wie, jak postępować w razie zdarzenia ...

Czytaj więcej