Skok ze spadochronem

autor: AeroPolisa,

Jednym z najbardziej ekscytujących sportów są skoki spadochronowe. Aby zacząć trzeba być odpowiednio przygotowanym. Istotna jest znajomość podstaw tej dyscypliny, o których więcej opowiemy w dzisiejszym artykule.

1.    Szkoła spadochronowa 

Zacznij od znalezienia szkoły spadochronowej zapewniającej opiekę doświadczonej kadry instruktorskiej. Istotne jest to, by pracownicy posiadali certyfikaty. Dzięki temu masz pewność, że jesteś w rękach profesjonalistów. Jeśli do szkoły nie trafiłeś dzięki poleceniu przed wyborem i podjęciem lekcji warto zweryfikować opinie w sieci. 

2.    Kondycja fizyczna

Mogłoby się wydawać, że skoki ze spadochronem to sport, który uprawiać może każdy. Nic bardziej mylnego. Przed pierwszym skokiem zadbaj o swoją kondycję fizyczną, mięśnie i wytrzymałość. Jeśli chcesz mieć pewność, że możesz bezpiecznie skoczyć, wykonaj zlecone przez lekarza badania. 

3.    Szkolenie 

Dla chcących dołączyć do grona spadochroniarzy dedykowane jest szkolenie Accelerated Freefall. Zdobyta tam wiedza teoretyczna oraz zajęcia praktyczne pozwolą na wykonanie skoku. Instruktorzy w trakcie szkolenia uczą m.in. obsługi spadochronu, bezpiecznego lądowania oraz reagowania na awarie. 

4.    Pierwszy skok 

Razem z instruktorem będziecie połączeni specjalnym mocowaniem dla bezpieczeństwa wykonywanego skoku. Gdy nabierzesz wprawy możliwe będą samodzielne skoki. W trakcie pierwszych lekcji ważne jest, by mieć profesjonalne wsparcie instruktora. 

5.    Ubezpieczenie 

Skok ze spadochronem to sport ekstremalny, wymaga więc dodatkowego ubezpieczenia. Niesprzyjające warunki atmosferyczne lub awaria mogą spowodować poważne konsekwencje, a nawet śmierć spadochroniarza. Dlatego zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie ubezpieczenia podczas lotu spadochronem. 

 


Warto wiedzieć:


Sprawdź ubezpieczenie: