Szczegóły Szczegóły Najczęściej zadawane pytania

Aerocasco statku powietrznego

Jest to dobrowolne ubezpieczenie, które obejmuje ochroną posiadacza statku powietrznego w przypadku poniesienie konsekwencji finansowych po zniszczeniu lub uszkodzeniu posiadanego statku powietrznego. Odpowiednio skomponowany zakres aerocasco statku powietrznego powinno być dla właściciela gwarantem bezpieczeństwa finansowego w razie awarii lub wypadku.

Czytaj więcej

Dlatego aerocasco statku powietrznego powinno objąć straty wynikłe od chwili startu do czasu lądowania, rónież w trakcie lotu, kołowania i postoju.

Jeśli sprzęt jest wyłączony z użytkowania ochrona jest w mocy, o ile statek powietrzny przechowywany jest w miejscu nienarażającym go na usterki i awarie.

Czytaj mniej

Jesteś zainteresowany ofertą?

Masz do nas jakieś pytanie? Napisz do nas, chętnie dobierzemy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Ciebie. 

Najczęściej zadawane pytania

Nie. Dopuszczalne jest wykupienie polisy tylko w czasie sezonu lotniczego.

Ubezpieczenie NNW członków załogi statku powietrznego daje możliwość uzyskania rekompensaty finansowej dla członków załogi za obrażenia ciała skutkujące trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub śmierć odniesione w wyniku zdarzenia wynikającego z użytkowania statku powietrznego.

Ubezpieczenie NNW członków załogi można nabyć tylko łącznie z ubezpieczeniem OC operatora statku powietrznego.

Nie, obydwa ubezpieczenia mogą być kupione tylko łącznie, ponieważ ubezpieczenie OC wobec osób biorących udział w locie, niebędących członkami załogi samolotustanowi rozszerzenie ubezpieczenia OC operatora statku powietrznego.

Pasażer zdefiniowany jest jako osoba przebywająca na pokładzie statku powietrznego (biorąca udział w locie), niebędąca członkiem załogi. Personel pokładowy traktowany jest również jako załoga statku powietrznego.

Tak, w ubezpieczeniu AeroCasco uwzględniana jest franszyza redukcyjna.