Szczegóły Szczegóły Najczęściej zadawane pytania

NNW osób latających lotniami

Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) dla osób latających w przypadku lotni obejmuje zazwyczaj następstwa wypadków związanych z lotami paralotniowymi, motolotniowymi, lotniowymi i motoparalotniowymi. Warianty ubezpieczenia NNW dla osób latających różnią się między sobą zakresem ochrony oraz sumą ubezpieczenia.

Czytaj więcej

 

Ubezpieczenie NNW dla osób latających lotnią obejmuje zazwyczaj takie zdarzenia jak:

  • trwałe uszkodzenie ciała,
  • śmierć,
  • całkowite lub częściowe kalectwo,
  • hospitalizację.

W przypadku lotów sportowych, ubezpieczenie NNW dla osób latających może być bardzo ważne, ponieważ loty te wiążą się z pewnym ryzykiem, a wypadki mogą być bardzo poważne. Dlatego warto wykupić ubezpieczenie, które zapewni nam ochronę finansową w przypadku nieprzewidzianych okoliczności.

W ramach ubezpieczenia NNW dla osób latających lotnią, można wykupić różne warianty polisy, różniące się zakresem ochrony oraz sumą ubezpieczenia. Suma ubezpieczenia dla NNW dla osób latających lotnią zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych osoby ubezpieczającej się. Jednak zazwyczaj, minimalna suma ubezpieczenia wynosi od 10 000 do 50 000 zł w Polsce. W innych krajach, takich jak Stany Zjednoczone czy Australia, minimalna suma ubezpieczenia może być wyższa.

NNW może różnić się zakresem dla amatorów, wyczynowców i zawodowców. 

W zależności od wybranej polisy, ubezpieczenie NNW dla osób latających lotnią może obejmować również koszty leczenia, rehabilitacji, transportu sanitarnego czy koszty pogrzebu. Warto pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia NNW dla osób latających lotnią może zabezpieczyć nasze finanse w przypadku nieprzewidzianych sytuacji i zapewnić nam spokojne korzystanie z naszej pasji.

Czytaj mniej

Jesteś zainteresowany ofertą?

Masz do nas jakieś pytanie? Napisz do nas, chętnie dobierzemy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Ciebie. 

Najczęściej zadawane pytania

Tak. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 5 października 2007 r.

Zgodnie z obowiązkiem określonym przez ustawodawcę dla pilotów statków powietrznych ustalona została wysokość minimalnej sumy ubezpieczenia w zależności od wagi statku powietrznego. Dla pilotów paralotni i lotni jest to zakres od 70 kg do 495 kg i suma 20 000 SDR.

Tak. Polisa dotyczy wszystkich paralotniarzy i lotniarzy. Brak przynależności do Aeroklubu nie wyklucza możliwości skorzystania z ubezpieczenia OC.